زندگینامه برنارد آرنو؛ موسس شرکت LV 
 

برنارد 56 ساله توانسته است با این ثروت، در جدول جهانی میلیاردرها، رتبه هفدهم را از آن خود کند. او در پنجم مارس 1949 به دنیا آمد. او نیز همچون لیلین بتنکورت از استعداد ذاتی فرانسوی‌ها در تولید لوازم لوکس برای شیک‌پوشان بهره‌برده و توانسته است ثروت خود را از این طریق به میلیاردها دلار افزایش دهد. به طور حتم شما هم با نام کریستین دیور یا لوئیس ویتون آشنا هستید. یا نام آنها را در مجلات و تبلیغات تلویزیونی دیده‌اید، یا کسی محصولات آنها را به شما پیشنهاد کرده است و یا حتی خود مصرف‌کننده آن بوده‌اید. در هر صورت موفقیتی که «کریستین‌دیور» به دست آورده است به همت تلاش‌های برنارد آرنو بوده است. آرنو با ادغام چندین شرکت که در تولید اجناس لوکس، فعال بودند، توانست امثال کریستین‌دیور را از جمله شرکت‌های معروف و موفق در جهان کند. وی با داشتن 51% از سهام ال.وی.ام.اچ که بزرگ‌ترین تولیدکننده اجناس لوکس در جهان است، همچنان سیرصعودی در کسب موفقیت را سپری می‌کند. علاقه انسان به زیبایی، خوشبو بودن در چشم همگان متشخص جلوه‌دادن نکاتی است که «آرنو برنارد» به آن توجه ویژه‌ای داشته است. او و «لیلین بتنکورت» ثابت کرده‌اند که این میل انسان‌ها، میلی است که هیچ وقت پایان نمی‌پذیرد. این مرد موفقیت خود را با جدیت و پشتکار به دست آورد. کریستین دیور و ال.وی.ام.اچ در مجموع 50 مارک از معروف‌ترین تولیدات جهانی را در اختیار دارند. از جمله تولیدات آن‌ها کیف‌های لوئیس ویتون است که امروزه در دست بسیاری از خانم‌ها حتی با مارک‌های تقلبی نیز دیده می‌شود. او امپراتوری‌اش را طی 20 سال راه انداخت، هرچند که او زیرمجموعه‌های ال.وی.ام.اچ را خود به وجود نیاورد اما درک درستی از پتانسیل آنها برای جذب مشتری بیشتر داشت و این نکته‌ای بود که وی را امروز به موفق‌ترین مرد فرانسه تبدیل کرده است.
ادغام موفقیت‌آمیز چند تولیدکننده معروف کالاهای لوکس توسط برنارد آرنو سبب شده است تا شرکت‌های دیگری نیز به همین فکر بیفتند. قدمت قدیمی‌ترین شاخه ال.وی.ام.اچ به سال 1593 برمی‌گردد. سهام این گروه به طور عمومی در بازار سهام Euronext پاریس ردوبدل می‌شود و بخشی از شاخص CAC40 است. ال.وی.ام.اچ در حال حاضر 000/56 نفر را به استخدام خود درآورده است. 40درصد از کارمندان ال.وی.ام.اچ در فرانسه مشغول به کارند. با مشاهده این آمار و ارقام به راحتی می‌توان یافت که سرمایه‌گذاری در بخش تولید کالاهای لوکس همچون لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و عینک‌های آفتابی از جمله موارد اشتغال‌زا است که فرانسویان توجه ویژه‌ای به آن دارند. ال.وی.ام.اچ در 1500 فروشگاه معتبر در جهان فعالیت دارد. و از همین‌رو بازار وسیعی را برای محصولاتش در اختیار دارد طرحی که ال.وی.ام.اچ با جدیت آن را کنترل می‌کند نحوه فروش محصولاتش است و به شدت بر مکان‌هایی که این محصولات به فروش می‌رسد نظارت دارد. برای مثال تولیدات لوئیس ویتون فقط از طریق بوتیک‌های این شرکت و با تابلوهای بزرگ لوئیس ویتون به فروش می‌رسد که در نقاط مرفه‌نشین شهرهای ثروتمند تاسیس شده‌اند.

و یا این که اجازه فروش محصولات خود را به دیگر فروشگاه‌های عرضه کننده محصولات لوکس اعطا می‌کند، مثل فروشگاه هارودس در لندن. از این لحاظ سیاست برنارد‌آرنو با موسسان وال مارت یا آلدی سفید که گروه هدف آنان را قشر متوسط جامعه تشکیل می‌داد، متفاوت است.

برنارد آرنو توانایی ویژه‌ای در کشف استعدادهای بازار دارد. خوب می‌داند چه محصولی را باید در کجا عرضه کرد و چه محصولی در بازاری با استقبال روبه‌رو نخواهد شد. در سال 1989 در نبرد سختی برای کنترل لوئیس ویتون پیروز شد و با مدیریت خوب این شرکت را به همراه کریستین دیور تبدیل به یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان لوازم آرایشی و لوکس کرد. Louis vuitton Moet Hennessy که از آن به اختصار ال.وی.ام.اچ یاد می‌‌شود، بزرگ‌ترین شرکت در عرصه لوازم لوکس است. این شرکت خود دارای 50 زیرمجموعه است که هر کدام از مارک‌های معروفی هستند و در یک یا چند شاخه بهترین محصولات را تولید می‌کنند. مقر ال.وی.ام.اچ در پاریس است. پس از ادغام موت ات چاندون و هنسی، در سال 1987 لوئیس ویتون که در آن زمان از بهترین تولیدکنندگان چمدان‌های مسافرتی بود، با دو شرکت پیشین ادغام شد و ال.وی.ام.اچ را تشکیل دادند. ال.وی.ام.اچ تا حد زیادی تحت کنترل کریستین دیورست و برنارد آرنو ریاست آن را برعهده دارد.